top of page

JSEM PROTI

KOMUNISTŮM U MOCI

Jako liberální konzervativec nebudu nikdy souhlasit s tím, aby se komunisté jakkoli podíleli na vedení této země. Copak jsme už zapomněli?

BYROKRACII

Většina z nás má pravděpodobně nějakou nepříjemnou zkušenost z jednání s úřady. Občas mám pocit, že některé úřední postupy hraničí až s šikanou občana. S úředníky je to jako s ohněm - dobře, když slouží, špatně, když panují. Roli státu a příslušné administrativy vidím jako službu, nikoli jako nástroj moci.

ZNEUŽÍVÁNÍ SOCIÁLNÍHO SYSTÉMU

Pokud někdo neoprávněně těží ze systému, který je založen na jasných zákonných pravidlech a solidaritě společnosti, je to prostě podvodník a zloděj. Není možné dlouhodobě tolerovat stav, kdy ti slušní a pracovití doplácejí na ty, kteří porušují pravidla a pracovat odmítají. 

POKRYTECTVÍ

Morální úroveň politické reprezentace státu sledujeme dnes a denně téměř v přímém přenosu. Běžné je lhaní, uplácení, nedodržování dohod, nesmyslné sliby a přehnaná politická korektnost. Jsem zvyklý jednat přímo a nazývat věci pravými jmény. Pokud mi dáte důvěru, nebudu si brát servítky.

ZÁSAHŮM DO SOUKROMÍ A SVOBOD OBČANŮ

Všem bych doporučil přečíst si Ústavu České republiky a Listinu základních práv a svobod. I tyto základní dokumenty však mohou být měněny zákonem. Mějme se na pozoru před neuváženými zásahy do definic hodnot, na nichž stojí náš stát, a které nám zaručují to nejpodstatnější - svobodu.

Faktor_line - footer - white.png
Vojta Vít - FAKTOR DO SENÁTU!
MUDr.Martin Scheichl - FAKTOR DO SENÁTU!
Barbora Povišerová - FAKTOR DO SENÁTU!
Kosťa - FAKTOR DO SENÁTU!
Jaroslav Kubera - FAKTOR DO SENÁTU!
David Koller - FAKTOR DO SENÁTU!
Dan Kalousek - FAKTOR DO SENÁTU!
Jiří Hebík - FAKTOR DO SENÁTU!
bottom of page